Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Łazach

Idealny czas, by pojechać nad morze do Łaz to… nie tylko letnie wakacje, ale też wiosenne ŚwiętaWielkanocne. Owszem, temperatura wody do ewentualnej kąpieli może skłonić co najwyżej początkujących morsów, a i opalanie się będzie dość dalekie od pełnego komfortu. Mimo to da się wskazać kilka ważkich powodów, dla których taki wyjazd ma sporo sensu. Najistotniejsze z nich, streszczone w dwóch słowach brzmią: relaks oraz spokój.

Rodzinna Wielkanoc w górach

Święta nieuchronnie wiąże się z gorączkowymi, wymagającymi olbrzymiego wysiłku przygotowaniami. Spędzając Wielkanoc nad morzem w Łazach, praktycznie wszystkie organizacyjne obowiązki niejako przekazuje się na ręce personelu wybranego pensjonatu bądź ośrodka wczasowego, w którym się będzie przez te parę dni nocować. Żadnego koczowania w kuchni, żadnego latania po całym domu i uporczywego machania mopem, odkurzaczem i ściereczką. Tylko delektowanie się smakiem kolejnych dań oraz radość z towarzystwa najbliższych.

Dodatkowo, w ramach świątecznego prezentu od zajączka, na Wielkanoc Łazy w porównaniu ze szczytem wakacyjnego sezonu są niemalże opustoszałe. Dzięki temu nad morzem oraz pobliskimi jeziorami - Jamnem i troszeczkę dalszym Bukowem - nie ma tłumu wczasowiczów, lecz wolne, malownicze przestrzenie. Krajobrazy pozostają równie urokliwe, powietrze pachnie dobroczynnym jodem i zielonymi lasami. Aż chce się wybrać na dłuższy spacer wzdłuż plaży, w kierunku Dąbkowic i Darłowa bądź w drugą stronę - przez KanałJamneński do Unieścia i Sarbinowa.

Rodzinna Wielkanoc nad morzem w Rewalu

W trakcie Wielkanocy nad morzem w Łazach pomiędzy nabożeństwami w kościele, a uroczystymi posiłkami powinno być wystarczająco dużo czasu, żeby zorganizować parę krótkich wycieczek. Z dziećmi spragnionymi zabawy można udać się do Mielna lub Dobrzycy. W pierwszej z tych miejscowości można liczyć na park linowy czy powoli otwierające sezon wesołe miasteczka. W drugiej - na prawdziwy “Tajemniczy Ogród”. Magia dobrzyckich “Hortulusów” wiąże się z bogactwem świata roślin i pomysłowym jego przedstawieniem. Amatorzy kolarstwa mają do dyspozycji kilka ciekawych tras rowerowych.

Na pierwszy rzut oka Wielkanoc nad morzem w Łazach to kompletnie szalony pomysł. Po głębszym rozważeniu wszystkich “za” i “przeciw”, takie rozwiązanie wiele zyskuje na atrakcyjności.

Dodano: 2016-10-12 10:57:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz